Cityliner

Tourliner
 
 
 
 
   YOLCU EŞYASI VE BAGAJ İŞLEMLERİ

 

Yolcu Eşyası Ve Bagaj İşlemleri


*Seyahat sırasında bagajı teslim ederken bagaj fişinizi mutlaka isteyiniz ve kaybetmeyiniz. Bagaj fişi numarası ile koltuk numarasının aynı olmasına dikkat ediniz. Bagaj fişiniz olmadan bagajdaki eşyalarınız size teslim edilmez. Bagaj fişi alınmayan ve araca teslim edilmeyen eşyalardan Özkaymak Turizm sorumlu değildir. Maddi değeri yüksek olan eşyalarınız; yanıcı, akıcı, kokucu ve patlayıcı maddeleri lütfen bagaja vermeyiniz. ( Kara yolları taşıma yönetmeliğine göre; araçlarda zehirli, yanıcı, patlayıcı, akıcı ve ağır kokulu eşya taşınmaz.) Bagaja verilen ve değer takdiri yapılmayan eşyaların kaybı halinde; bilet bedelinin 3 mislinden fazla para ödenmez. Bilet bedelinin 3 mislinden daha fazla değerde eşya olduğunu iddia eden yolcu seyahat öncesinde tespitini yaptırmakla mükelleftir. Aksi takdirde firma sorumluluk kabul etmez.

*Bagajın hasarı anında fark edilecek ( teker veya kulp kırılması, yırtılması ve içinde eşya eksilmesi ) türden ise aynı gün içerisinde varış durağında Özkaymak yazıhanelerimize seyahat bileti, bagaj kuponu, kimlik, tamir faturası ( hasar halinde ), fotoğraf ( hasar halinde ), alış faturası ( var ise ) ile müracaat edilerek hasarlı bagaj ve/veya eksik eşya raporu tutulur. Anında fark edilemeyen hasar ve eksik olayları için? seyahat tarihinden itibaren yedi gün içinde bizzat veya taşıyıcıya yazılı müracaatta bulunulması gerekmektedir.

*Her yolcunun bagaj taşıma kapasitesi 30 kg’dır. Standart bagaj olarak? yorgan, yatak, canlı hayvan, elektronik ve beyaz eşya vb. bagaj kapsamına dâhil edilmemektedir. Canlı hayvan hariç bu standartlardaki bagajlar ücrete tabi tutulmaktadır

*Yer hizmetleri yetkilisi herhangi bir yolcu bagajını? mal ve kişilere karşı tehlikeli olması ihtimali var ise, karayolu taşımacılığı esnasında hasara uğrama ihtimali var ise, uygunsuz paketleme yapılmış ise, ağırlık boyut ve yapısı itibari ile karayolu taşımacılığına uygun değil ise, koltuk altına veya baş üstü dolaplarına yerleştirilemiyor ve/veya koltuğa emniyetli bir şekilde bağlanamıyor ise, kabul etmeme hakkına sahiptir. 
 
  Untitled Document
Sitenin tüm hakları Özkaymak Turizm'e aittir.